Konsultacje data science

Kim jestem?

piotr szulc statystyka

Nazywam się Piotr Szulc, od 2012 roku zajmuję się analizą danych, statystyką i uczeniem maszynowym, zarówno od strony komercyjnej, jak i naukowej. Na co dzień używam środowiska R, jestem m.in. twórcą pakietu bigstep. Współpracuję z wrocławskimi firmami z branży finansowej, jak również z biostatystykami, lekarzami i psychologami, pomagając w wykonaniu analiz do publikacji naukowych. Prowadzę blog o statystyce, uczestniczę w turniejach kaggle, a czasem je wygrywam. Niedawno wystartował mój kanał na youtube.

Z wykształcenia jestem matematykiem/statystykiem (uzyskałem stopień doktora na Wydziale Matematyki PWr). Naukowo zajmowałem się zastosowaniami modeli regresji na danych genetycznych. Współpracowałem z Politechniką Wrocławską (7 lat), Uniwersytetem Stanforda (5 lat), Uniwersytetem Wiedeńskim (5 lat) oraz Uniwersytetem Wrocławskim (1 rok). Prezentowałem referaty na kilkunastu konferencjach naukowych, m.in. reprezentowałem Polskę na 18th European Young Statisticians Meeting. Publikowałem artykuły w najlepszych czasopismach naukowych (Genetics).

Obecnie najwięcej czasu przeznaczam na prowadzenie szkoleń i indywidualne przygotowania do pracy w branży data science. Zaczynałem od korepetycji ze statystyki, w zamierzchłych czasach, gdy termin data science jeszcze nie istniał. Jeśli chcielibyście przeczytać opinie na mój temat, zapraszam tutaj (niektóre już dość stare). Po więcej szczegółów odsyłam na mój profil na LinkedIn.

Co oferuję i ile to kosztuje?

Spotkanie online

Konsultacje odbywają się online przy pomocy programu Zoom z funkcją dzielenia ekranu (jeśli chcesz mi coś pokazać). Umawiamy się wcześniej mailowo na konkretny termin. Jeśli myślisz, że Twój problem jest nietypowy, możesz w paru słowach go opisać, żebyśmy mieli pewność, że będę w stanie pomóc. Koszt to 240 zł, maksymalny czas spotkania 45 minut. Oczywiście możemy umówić się od razu na więcej spotkań.

Pytanie — odpowiedź

Jeśli masz tylko jedno pytanie, możesz zadać je mailem i ja również tak odpowiem. Żeby to miało sens, pytanie musi być dość konkretne — w innych wypadkach bardziej opłaca się spotkać. Koszt to 200 zł.

Zlecenie

Możesz zlecić mi wykonanie analizy statystycznej lub budowę modelu, a w szczególności tzw. proof of concept. Jeśli nie jesteś pewny, czy Twój problem da się rozwiązać (np. czy masz wystarczają dane) i nie chcesz niepotrzebnie angażować w to dużej firmy (i dużych pieniędzy), mogę to sprawdzić. Wykonuję również proste aplikacje (w R shiny), dzięki czemu dane rozwiązanie będzie można "zobaczyć" i przekonać do niego osoby nietechniczne. Koszt ustalamy indywidualnie.

Uczciwość

To pewnie zaskakująca pozycja na tej liście, ale chcę wyraźnie podkreślić, że możesz na mnie polegać --- jest to nieodłączna część mojej "oferty". Nie sprzedam nikomu danych Twojej firmy, ani nie wykorzystam Twojego pomysłu. Jeśli umówimy się na jakąś kwotę, to taki będzie ostateczny koszt, nawet jeśli problem okaże się trudniejszy. I nie potrzebuję do tego żadnej umowy (choć oczywiście możemy ją podpisać) --- bo to kwestia zwykłej uczciwości.

Jak się skontaktować?

Jeśli moja oferta wydaje Ci się interesująca, wypełnij formularz. A jeśli nie lubisz formularzy, napisz bezpośrednio na poniższy adres:

piotr szulc

Jak dogadamy się z terminem, prześlę szczegóły techniczne.
 

Jeśli chcesz zorganizować szkolenie w swojej firmie, zapraszam tutaj.

    Wypełniając formularz swoimi danymi, zgadzasz się na ich przetwarzanie w celu kontaktu z Tobą na zasadach określonych w polityce prywatności.